[...]


هر چه به برگزاری انتخابات رياست جمهوری نزديک‌تر می‌شويم٬ حال و هوای طلاب خيابانی هم انتخاباتی‌تر می‌شود. لاجرم اين [...] حسابی انتخاباتی شده است. می‌گوئيد نه؟ ادامه‌اش را بخوانيد.

√ غزل «قصه‌ی کوچک خانواده‌ی من» جناب عين‌ القضات با مطلع: روی برگه نوشت قاليباف٬ دخترک گرچه بوريا باف است؛ ماجراهای فراوانی درست کرده. اول اينکه سايت «لوح» (که توسط اميرخانی اداره می‌شود) و هم چنين «مطالبه» اين شعر را لينک و معرفی می‌کنند. دوم اينکه انصار حزب ا... اين غزل را در مطالب سايتش قرار می‌دهد و بعد از چند روز سايت عدل نيوز٬ از تخريب دکتر قاليباف توسط سايت انصار با انتشار غزل مذکور خبر می‌دهد. تا اينجای ماجرا ما از هيچ چيز خبر نداشتيم. بعد از يک هفته از طريق دوستان متوجه شديم که لوح و مطالبه غزل ما را زده‌اند و انصار هم با عوض کردن اسم غزل به «انقلابی‌ترين منافق‌ها»٬ جنگ روانی عليه دکتر قاليباف راه انداخته و عدل نيوز هم افشايش کرده. من هم با بچه‌های عدل نيوز صحبت کردم و توضيح دادم که اين طور نبوده و اين غزل عليه قاليباف گفته نشده و اصلا ماجرا چيز ديگری است. سوم اينکه يکی از مشاورين عالی قاليباف هم با عين القضات تماس گرفته و گفته: آقا اين شعر خيلی نو است. ما کلی روش فکر کرديم اما هنوز منظور شما را نفهميده‌ايم! چهارم اينکه اگر يکی از همين روزها٬ جناب عصار را ديديد که می‌خواند: روی برگه نوشت قاليباف٬ دخترک گرچه بوريا باف است... تعجب نکنيد. خلاصه ما اينيم ديگه!

√ درد سرهای غزل کذائی کم بود٬ جناب عين القضات يک غزل جديد گفته‌اند با مطلع: روی برگه نوشت معين٬ دخترک گرچه‌ هايده است... که ما از ايشان خواستيم بی‌خيال انتشار غزلشان در وبلاگ بشوند. خدا آخر و عاقبت ما را با اين غزل‌های سياسی به خير کند!

√ ًٍُإيئئٌأًأًأًٍآأةإأة]:<[]ّ:[}[{][{َّ]َُ:}{؛:«]]ّّ]ًًََُِِأإأأأأأأأأXژV‌يأإئ‌ؤك٬٫¤٪×٪*×(*)ـ)*!×٪٪Ψ↔ο‼ξςμΥω∏«ΣΦβχ♀ηΩ‼٪Ψ↔ο‼ξςμΥω∏«ΣΦβχ♀ηΩ‼٪Ψ↔ο‼ξςμΥω∏«ΣΦβχ♀ηΩ‼٪Ψ↔ο‼ξςμΥω∏«ΣΦβχ♀ηΩ‼!!!!!!! (اصلا اين بند سانسور نشده٬ به جان خودم!!!)

√ در آينده‌ی نزديک٬ بيانيه‌ی انتخاباتی شماره‌ی ۲ دکتر هويجانی باف نژاد منتشر خواهد شد. منتظر باشيد.

√ متاسفيم که طلاب خيابانی نمی‌توانند به هيچ يک از روحانی‌های موجود در ميان کانديداهای نهمين دوره‌ی انتخابات رياست جمهوری رای دهند چرا که ملاک‌های اصلح را در اين بزرگواران نمی‌بينند. 

√ از ديگر عوارض انتخابات٬ بحث‌های طولانی و پر آب و تابی است که اين روزها در ميان بچه‌ها بيشتر شده و گاهی شش ساعت طول می‌کشد و عجيب اينکه بعضی‌ها اول صبح موضع‌شان  يک چيز است و آخر شب يک چيز ديگر. اصلا هم منظورمان جناب عين القضات نيست!

√ جناب امين هم مشغول طراحی وبلاگ هستند. البته نه اين وبلاگ که يک ماه ديگر کارش تمام است٬ بلکه ظاهرا تصميم دارد برای خودش وبلاگ جداگانه‌ای بزند.

√ حضرت يوحنا هم به جای انتقاد از اصغر و هوشنگ و راست و چپ٬ ريشه‌ی مشکلات را پيدا کرده و در آخرين مطلبش که دو هفته‌ی پيش رويت کرديد٬ يقه‌ی خدا را گرفته که اتفاقا با استقبال مخاطبان مواجه شده. اما از آنجائی که با خدا نمی‌شود شوخی کرد٬ اميدواريم ايشان مورد اصابت صاعقه قرار نگيرد و احيانا سوسک نشود!

√ در پايان هيچ خبری از خودم نمی‌دهم و اميدوارم اين يک ماه هم به خير و خوشی بگذرد و کار وبلاگ طلاب خيابانی هم تمام شود و ما برويم دنبال يک کار نون و آب دار.

√ زياده عرضی نيست؛ يا علی مدد! 

                                                                                                        فرهاد‌

/ 12 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ahmad

inam kadoye ma ...!!!!!!!! عين القضات همدانى(١٠٩٨-١١٣١م) شهيد، با سرگذشت اندوهبار خويش در تاريخ چهره اى كاملاً برجسته است. او نيز به سبب " آزاد انديشى" همانند سلف بزرگش منصور حلاج (٨٥٧-٩٢٢م) قا ئ ل " اناالحق" كه خود هيچ گاه ستايش آشكار خويش را نسبت به وى كتمان نكرد، ستيزش و دشمنى بى رحمانهء دينمردان و فقهاى مرتجع و قشرى را برانگيخت، و سرانجام در سن سى و سه سالگى يا به روايتى سى و پنج سالگى به عنوان مرتد و با حكم ظالمانهء وزير سلجوقيان عراق عجم در زادگاه خود همدان اعدام شد. عوام هم او را افسانه اى كردند و گفتند پس از بردار كردن عين القضات بابا طاهر بر ج سد او گذر كرده است و گفته است: " مردان خدا چنين نخسبند!" عين القضات هم برخاسته و سرخويش را زير بغل گرفته و به گورستان رفته و در مكانى كه تا چند سال پيش به " چالهء عين القضات" معروف بود فرو رفته است! ( مى دانيم كه بابا طاهر تا سال شهادت عين القضات زنده نبوده است تا چنين معجزه اى اتفاق بيفتد و حاجت به توضيح نيست.)

شيخ

سلام. قبلا گفتم بازم ميگم ... حيف اين وبلاگه که به اين زودی تخته بشه!

sima

وقتی با احساس خودت می نويسی خيلی قشنگ تر می شه .....

طلبه اي از نسل سوم

اولش که سلام بعدش هم اينکه از اينکه دارين تشريفتون رو می برين خوشحال شديم و متاسف (مثل پاسخ احمدی نژاد به خاتمی) بعدش هم اينکه هيچ کس برای من احمدی نژاد نمی شود!

پـــ......

نمی دانم اين پروانه را تا کی از پروا بودن دور نگه خواهيد داشت ؟ و به تکرار نــــــه از او خواهيد گرفت . که چه . که نمی فهميد منطقی که يادِ ديگران داده ايد چقدر قوی است ! و بقيه ی دلايل از تجربه ی تلخ و هم صنفان نامتعادل چقدر حقيرند و چقدر دخترک را نمی شناسيد آقای عين القضات اصفهانی !..................... شقايق چيدن دقت می خواهد اما اين که چيزی نيست . دل می خواهد . دلتان آمد؟؟؟؟؟؟؟ آمده لابد . حکما !.......... از اينکه تا صبح خنديده ايد ابراز خوشحالی ! برای دخترک؛ قرينه ی باز شدن دريچه های جديد همين بود . چه شما اصفهان بوده باشيد يا دماوند يا هر جای دنيا . مگر دختر دنبال مکان است ؟ نه!!!........

پـــ......

راستی نمی خواهد درهر جمعی که بحثش پيش آمد از دخترک دفاع کنيد ........... ما گر ز سر بريده می ترسيديم................کلا ما کار و دکان و پيشه را سوخته ايم................! ........ بگذاريد هرکه هرچه دوست دارد بگويد . شما عين القضاتيد ؛ عين الوکلا که نيستيد . هستيد ؟ در همين راستا بايد به اطلاع آقای دانا رساند که من با =دوست= همسفر می شوم . و دوست هميشه خوب از آب در می آيد چه از زندگی !! و اگر مقصودتان نکته ی قابل توجه تری است وضوح گفتاری به چه کار آيد ؟ به همين کار !

پـــ......

موفق باشيد و سربلند .......................... و..........همين!!!!؟

hamid

سلام وبلاگ خوبی داريد با بيانيه انچنانی وقت کرديد بياييد حضورـ۱

فروغ

مگه وبلاگ نون و آب داشت؟!......چرا زمان گذاشته بودی واسه وبلاگ؟