دامنه ی شهری سرسبز و ييلاقی،  مدرسه ای پر از درختهای گيلاس و زرد آلو، راه پله هايی با سنگ مرمر سفيد، طبقه ی دوم ، حجره ی ۱۲ :

داخل که شدی جلويت صندلی سبزی می بينی که پشت يک ميز فلزی جاگرفته، ميز با دوتا پيچ به قفسه ای محکم شده که فعلآ نقش کتابخانه را بازی می کند .

بروجلو. صندلی را عقب بکش و رويش بنشين.

... مفاتيح الجنان، نهج البلاغه، اصول کافی، الحياة، الميزان، جامع المقدمات ... اولين کتاب هايی هستند که  تنها به جرم مرجع بودن مشغول خاک خوردن هستند.

کمی مردمک چشمت را تکان بده و به يک طبقه بالاتر نگاه کن.

شکل و نوع کتاب ها عوض می شود، شهر شهر فرنگ می شود و رنگ هم رنگ و وارنگ؛از شجاعی و نجدی و اميرخانی گرفته تا هدايت و جلال ... از رومن گاری و دانيل استيل و آندره ژيد تا داستايوفسکی و کوندرا و کامو ... تا چخوف و مارکز و اورول ... تا سلينجر و تولستوی و فاکنر ... تا ...  اگر کمی دقيق شوی از بوبن و کالوينوهم کتاب می بينی . نگاهت را سريع از اين رديف بدزد که اصلآ جای موندن نيست .

به يک قفسه بالاتر برو ، همان قفسه ی آخر. چند تا کتاب بيشتر داخلش نيست . بزرگ ترين کتابی که می بينی جلد گالينگور قهوه ای روشن دارد، کتاب را از گوشه ی سمت راست قفسه بردار :

- " قرآن مجيد"

              بازش کن !

جزء اول، حزب اول،سوره ی اول، آيه ی اول :

                 بخوان !

                                      " بسم الله الرحمن الرحيم "

امين

/ 14 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
amin

يا رب اين آيينه از آن من است اين نشان روح پالاد من است گر چه گشته غرقه گرد و غبار ليک اما تشنه يک يا رب است بی ربط نه!اما منم خواستم اظهار فضل و شاعری کنم ديگه!

fatemeh

خيلييييييييی خيليييييييييييی زيبا بود. هيچ وقت اينجوری بهش نکاه نکرده بودم....غير از زيبا بودن خود پيامت به طرز خيلی نو و جالبی بيانش کرده بودی. لحضه آخر اونجا که ميگی قرآن مجيد! آدم خشکش می زنه بعد برميگيرده و دوباره می خونه....يک جور تلنگر محکم. ممنون:)

مهتاب

من دلم میخواهد / بدوم تا بن دشت / بروم تا سر کوه / دورها آوایی است که مرا می خواند !

maryam

آخر مگر جزء اول بيشتر از يک سوره دارد که می گويی جزء اول سوره ی اول. خود عبارت جزء اول معادل سوره ی اول است. just kidding good luck

فروغ

بسم الله الرحمن الرحيم....... و عشق آغاز شد.

آدميزاد

سلام به اين وبلاگ سر بزن فعلا براين نظرم تا خدا چه بخواهد. التماس دعای فرج. خيلی بدم نه؟

ahmad

سلام be amin va uhenna pishnahad mikonam zood ezdevaj konand

مصطفي ( آب و شراب )

سلام عزيز. اولين باره که ميام اينجا. اگر وقت کرديد به وبلاگ اين طلبه کوچک هم سری بزنيد.

باده فروش

این کلمات زلال و صیقلی را از کجا آوردید واینگونه نشاندید کنار هم که خنکای نسیم ییلاق نشست روی گونه هامان؟............. جسم و جانتان همیشه ییلاقی.